עיסוי מקצועי – מקום חשוב ברפואה המשלימה

עיסוי מקצועי
עיסוי מקצועי – מקום חשוב ברפואה המשלימה
תוכן עניינים

עיסוי מקצועיעיסוי מקצועי -היום ישנן דרכי טיפול רבות בגוף ובנפש של האדם, חלקן שיטות קונבציונאליות (כלומר כל מה שקשור ברפואה הרגילה שכולם מכירים – ללכת לרופא, לעשות צילומים, בדיקות דם, לקחת כדורים וכו') ויש את הרפואה המשלימה, האלטרנטיבית אם תרצו, הכוללת טכניקות ריפוי טבעיות. 

מבין הטכניקות הריפוי הטבעיות תוכלו למצוא מזון ושתייה מבוססי חומרים טבעיים, ויטמינים ומינרליים החיוניים לגוף, עיסוי בטכניקות שונות, יוגה ועוד. 

העיסוי המקצועי תפס מקום רב בתחום הרפואה המשלימה וידוע כבר לאורך דורות רבים כשיטת טיפול יעילה גם עבור ספורטאים וגם עבור אנשים אחרים.

הכשרה מקצועית ללימודי עיסוי:

לימודי עיסוי אינם מצריכים פסיכומטרי או דרישות מיוחדות, אולם בראיון האישי עם המטופל נבדקת בין היתר הסיבה שבגינה הוא רוצה להיות מטפל רפואי ואת הגישה שלו כלפי המטופלים שניתן להבחין בה גם במהלך הקורס.

מעסים מקצועיים שישלימו את ההכשרה של הקורס ויקבלו תעודות טיפול והסמכה יהיו מעסים שגם הגישה שלהם למקצוע ולמטופלים תגיע ממקום נכון וזאת על מנת להעניק את הטיפול המסור והנכון.

במסגרת לימודי העיסוי עוברים הכשרה של בערך 300 שעות לימוד המתפרסות בדרך כלל על פני 6-8 חודשים בהתאם למוסד הלימודי המוכר.

הלימודים יכללו תחומים כמו אנטומיה, פתולוגיה, טכניקות עיסוי שונות, העיסוי השוודי, פיזיולוגיה, מבנה הגוף והשרירים ועוד.

הלימודים יהיו הן במישור הפיזי והן במישור הנפשי כיוון שאלה קשורים אחד בשני בכל הקשור לטיפול בעיסוי.

החשיבות של מעסה מקצועי לביצוע העיסוי:

המטופל מוריד את בגדיו ונשאר רק עם לבוש בחלק התחתון, נשכב על המיטה ומפקיר למעשה את גופו ובריאותו בידי המטופל.

באותו הרגע המטפל אחראי למעשה על טיפול נכון במטופל וכל דבר שלא יעשה כמו שצריך עשוי לפגוע בבריאותו של המטופל.

כך למשל לחיצה חזקה על נקודה לא נכונה בגב, תנועות עיסוי חזקות מדי על גוף עדין יותר של המטופל או אפילו לחיצות מרובות באותו המקום לאורך זמן רב מדי עשויים לגרום לנזק למטופל, שלא לדבר על תחושה של אי נעימות, כזו שבוודאי לא משקפת את מה שהעיסוי צריך להפיק עבור המטופל.

עיסוי מקצועי בספא:

היום בכל ספא מומלץ וכזה שמכבד את עצמו יש מטפלים מקצועיים שעברו הכשרות מקצועיות על ידי מוסד מורשה להכשרת מטפלים.

גם אם המטופלים מגיעים כדי לעשות עיסוי מהנה, לכיף בלבד ומבלי לחשוב על ההיבט הטיפולי שלו, הרי שעל המטפל האחראיות להפיק את המירב עבור המטופל. מלבד העובדה שהוא צריך לעשות עיסוי מהנה ונעים למטופל כדי לעזור לו לצאת בתחושות מחודשות, המטפל גם ירצה לתרום לבריאותו הגופנית של המטופל.

העיסוי עוזר להזרים את הדם טוב יותר ולהפעיל את מערכות הגוף בצורה תקינה, מסייע בשחרור השרירים התפוסים ומעניק תחושה של אנרגיה מחודשת לגוף.

עיסוי מקצועי לספורטאים:

ספורטאים עוסקים באימונים ומאמץ גופני מדי יום, שבוע וחודש.

במידה והם לא מתחזקים היטב את הגוף שלהם, הן מבחינת תזונה, הן מבחינת כמות העומס על הגוף וכמובן גם מבחינת טיפולים שונים כמו עיסוי מקצועי רפואי, הרי שהם עשויים להיפצע ואף לגרור פציעות נוספות חמורות יותר לאורך זמן ולפגוע לעצמם בקריירה.

תוכלו לראות ספורטאים רבים העוברים טיפול עיסוי ספורטאים אחד או יותר במהלך השבוע בהתאם לתחום בו הם עוסקים ולמאמץ הגופני שלהם.

העיסוי עוזר לאושש את השרירים מהר יותר, לשפר את מחזוריות הדם והחמצן בגוף, לשחרר חומצות המצטברות בשרירים ופוגעות בהם ועוד. מעסה מקצועי לומד במהלך הכשרתו גם את הטיפול הנכון בספורטאים ומקבל תעודת הכשרה ייעודית לעיסוי לספורטאים.

סרטון על עיסוי מקצועי