עיסוי רפואי – סיוע בריפוי הגוף והנפש

עיסוי רפואי
עיסוי רפואי – סיוע בריפוי הגוף והנפש
תוכן עניינים

עיסוי רפואימרבית האנשים שתשאלו היום לגבי עיסויים בספא יגידו לכם שהם הולכים לעשות עיסוי לכיף, כשהם רוצים להתרענן ובא לכם מסאז' מפנק כאטרקציה או בילוי בחופשה. 

העיסוי כפי שאתם מכירים היום קיים כבר לפחות כמה מאות שנים (עם שינויים קטנים כמו וטכניקות עיסוי מקצועי שונות מתרבות לתרבות ואזור דמוגרפי כזה או אחר) וצרכו העיקרי היה רפואי. 

עיסוי רפואי הנו עיסוי שמטרתו היא לסייע בריפוי הגוף והנפש, הן כטיפול מונע המסייע לנו לאורח חיים טוב ובריא יותר והן כטיפול רפואי מקצועי המסייע להאצת תהליך החלמה של פציעות מסוימות.

הסגולות הרפואיות של העיסוי:

  • ראשית כל – עיסוי מפנק מכניס אותנו לאווירה מיוחדת של שקט ושלווה, נתק מוחלט מהעולם החיצון, מהטלפונים, מהסידורים, מהבעיות ומכל דבר אחר בעצם. העיסוי המפנק, מאפשר לנו להתחבר לעצמנו, לצבור מעט שקט נפשי וחזק את החיבור בין הגוף לנפש.
  • הגוף שלנו הוא כמו בטרייה אשר זקוקה לאנרגיות מחודשות וטעינה לאורך זמן. עיסוי רפואי עוזר להטעין את הגוף באנרגיות מחודשות, ממש כפי שאנו טוענים בטרייה.
  • עיסוי רפואי מקצועי משפר את זרימת הדם והחמצן בגוף עד כדי שיפור בתפקוד כל מערכות הגוף, החל ממערכת הדם, דרך מערכת העיכול ועד תפקוד המוח ואיברי הגוף.
  • העיסוי שם דגש בלחיצה על רקמות השריר לצורך שחרור החומצות המצטברות בשרירים ובשל כך מסייע לשחרור השרירים התפוסים והמכווצים.
  • העיסוי מסייע בהפגת מתחים ולחצים שונים ומשרה אווירה מרגיעה, שלוות נפש ואנרגיות חיוביות.

טיפול בפציעות באמצעות עיסוי רפואי:

פציעות הן חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו לצערנו הרב.

אצל ספורטאים הפציעות הן חלק מהקריירה ועיסוי ספורטאים רפואי הוא חלק מדרכי הטיפול לטפל באותן פציעות. גם אם חס וחלילה נפלתם מאופניים או נחבלתם בגופכם בדרך זו או אחרת והרופא המליץ לכם לנוח ולעבור טיפולי פיזיותרפיה כדי לשקם את הגוף שלכם במהירות, הרי שעיסוי רפואי עוזר להאיץ את תהליך הריפוי והשיקום של השרירים, הרצועות, הגידים והגוף בכלל.

סוגי עיסויים המתאימים לטיפול:

כל עיסוי בבסיסו אמור לתרום לנו לשיפור התחושות, הרגשות והמצב הבריאותי הפיזי.

כל עיסוי עוזר לשיפור זרימת הדם בגוף ועל כן מטפל בבעיות רבות, מנקה אנרגיות שליליות ועוזר להרגיש רגועים ונינוחים יותר ועם פחות כאבים.

עיסוי רפואי יהיה בדרך כלל מהטכניקות של העיסוי השוודי הקלאסי, עיסוי רקמות עמוק ועיסויים שטכניקת העיסוי בהם יורדת לעומקי הרקמות והשרירים ומשחררת אותם היטב.

עיסויים אלה פיזיים יותר ומטרתם היא טיפול רפואי ולא רק עיסוי לצרכי הנאה או בילוי.

הזמנת עיסוי רפואי עד הבית:

לעתים רבות המטופל אינו יכול להגיע פיזית אל המקום.

בין אם מדובר בסיבה הרפואית המגבילה אתכם או שפשוט מקשה עליכם את ההגעה למקום ניתן להזמין עיסוי רפואי עד הבית.

עיסוי זה הנו עיסוי פרטי שבו המעסה מגיע עד אליכם, עם מיטת טיפולים מתקפלת וכל הציוד הנדרש לביצוע העיסוי בצורה המקצועית ביותר אצלכם.

עיסוי זה מוזמן שלא רק לצרכי טיפול רפואי אלא גם לשיפור המצב הבריאות השוטף ושחרור מתחים ולחצים פיזיים וגופניים שהצטברו לאורך הזמן.

חשיבות הצוות המקצועי בעיסוי רפואי:

הטיפול הרפואי הנו מאסיבי יותר מהטיפול הרגיל.

על כן עולה החשיבות לכך שהמטפל יהיה מעסה מקצועי עם הכשרה מקצועית בתחום.

הלחיצות, המתיחות וכן תנועות העיסוי שייעשו שלא בצורה נכונה עשויים לגרום לנזק גופני למטופל ובוודאי שלא לטיפול מקצועי בו.

על כן אתם רוצים לוודא שאתם מקבלים עיסוי איכותי ומקצועי, המותאם למצבכם הרפואי ולמה שאתם רוצים לטפל בו.

לדוגמה אנשים עם בעיות גב יצטרכו לציין זאת בפני המטפל בכדי שהוא יבין כיצד לבצע את העיסוי כדי לשפר את הרגשתם ולא להסב נזק רב יותר לגב. צרו קשר איתנו קשר לפרטים נוספים.

סרטון על עיסוי רפואי