עיסוי רקמות עמוק: מעל 5 עובדות חשובות ביותר

עיסוי רקמות עמוק
עיסוי רקמות עמוק: מעל 5 עובדות חשובות ביותר
תוכן עניינים

עיסוי רקמות עמוקבעידן המודרני שאנו חיים בו אנשים נוטים להעסיק את עצמם באינספור משימות ודברים במהלך היום.

העבודה אינטנסיבית יותר, הטיפול בילדים דורש יותר תשומת לב וכל דבר בחיים שלנו הופך להיות יקר יותר ודורש מחשבה עמוקה יותר. 

כל אלה ועוד, לצד אולי עבודה פיזית מאומצת, עשויה להיות דרך לפגיעה בבריאות שלנו, הגופנית והנפשית. עיסוי רקמות עמוק הוא רק אחת הטכניקות בעולם הרפואה המשלימה המסייעים להפחתת לחצים פיזיים ונפשיים מגוף האדם. 

אם אתם מרגישים שיש עליכם לחץ נפשי או פיזי אשר מתישים אתכם ו/או מפריעים לכם לתפקד – כדאי לכם לעבור סדרת טיפולים של עיסויים מקצועיים.

עיסוי רקמות עמוק – הסבר:

ישנם מאות טכניקות עיסוי רפואי או שוודי ברחבי העולם המשקפים תרבויות שונות, זרמים שונים ותקופות שונות. 

טכניקות מסורתיות יותר, אחרות מודרניות, כאלה המיועדות בעיקר להנאה ואחרות המיועדות יותר לצרכי טיפול. עיסוי רקמות עמוק הוא עיסוי פיזי מאסיבי יותר מעיסויים אחרים בדרך כלל, כיוון שהוא עיסוי טיפולי שמטרתו היא לשחרר את הלחצים בשרירים על ידי לחיצה על הרקמות. 

העיסוי של הספורטאים, שהינו עיסוי רקמות עמוקות, מתבצע לאורך ולרוחב והתנועות הנן חזקות יותר על סיבי הרקמה על מנת לשחרר את החומצות המצטברות בשרירים בעת עוברים ופעילות גופנית מאומצת.

זו הסיבה מדוע עיסוי רקמות עמוק מתאים לספורטאים יותר מאשר לכל אחד אחר, אולם גם לאנשים ממוצעים המרגישים תחושה של עומס היא בהחלט מתאימה.

על אף שטיפול אחד גם כן יכול לסייע בדרך כלל מומלץ להגיע לסדרה של טיפולים בטווח זמן המומלצים על ידי המטפל ובהתאם למצבכם האישי.

למי עיסוי רקמות עמוק זה מיועד?

  • נהדר לספורטאים המאמצים את הגוף שלהם פיזית בכל יום וזקוקים לעיסוי זה כדי לשחרר את השרירים התפוסים ולהרגיע את הגוף והנפש.
  • אנשים בעלי לחצים נפשיים ופיזיים בעבודה שלהם ובחיים האישיים שלהם ביום יום.
  • אנשים עם מגבלות תנועה.
  • אנשים עם כאבים בגב או בחלקים אחרות בגוף.
  • אנשים המתאמנים הרבה בחדר הכושר ורוצים להפחית את הסיכון לפציעה, לאושש במהירות את הגוף ולשמור עליו לאורך זמן. כמו כן לשחרר שרירים תפוסים.
  • לאנשים עם פריצת דיסק.
  • לאנשים שעברו פציעות מסוימות ונדרשים בטיפול בזה כחלק מתהליך ההחלמה שלהם.
  • אנשים עם חרדות, דיכאון, כאבי ראש
  • ועוד…

טיפול בפציעות וכאבים באמצעות עיסוי רקמות עמוק:

הגוף שלנו זקוק לטיפול פיזי עוד מהיום שבו נולדנו.

עם השנים גדלנו, התחזקנו והגוף החל לפתח את מערכות הגוף השונות כולל המערכת החיסונית, כלי הדם, התאים, הרקמות, השרירים ועוד. בגיל בוגר, תחזוקה של הגוף היא מאוד חשובה למניעת פציעות, התפתחות של מחלות, כאבים כרוניים ועוד.

כמו כן במידה ואתם עוסקים גם בספורט או עבודה פיזית מאומצת החשיבות עולה בכמה דרגות כיוון שאתם מאמצים את הגוף במודע וגורמים להיווצרות של חומצות בשרירים הפוגעות ביכולות הגוף.

עיסוי רקמות עמוק עוזר לשחרור השרירים התפוסים, לשיפור זרימת הדם בגוף, לטיפול בכאבים, שיפור המצב הגופני בעת החלמה מפציעות ועוד.

בחירת ספא מומלץ:

ישנן אינספור מתחמי ספא בארץ אך כאלה שעושים עיסוי רקמות עמוק בצורה טובה אין הרבה. עליכם, בשיחה עם המטפל או נציגת הספא, לבדוק אם הם מבינים את ההבדל בין עיסוי רקמות עמוק לעיסוי שוודי או עיסויים אחרים.

תשובה לא מספקת תבהיר לכם שהמתחם נפתח למטרות הנאה בלבד ולא למטרות טיפול.

כמו כן בקשו לבדוק אם למעסה שיטפל בכם יש תעודת הכשרה מקצועית ממוסד לימודי מוכר. חשוב להבין: אם אתם מגיעים לספא כדי ליהנות – פחות אנשים שמים דגש על רמת המקצוענות של הצוות והמקום המתפעל.

כאשר מדובר בעיסוי רפואי טיפולי חשוב לבחור בקפידה, צרו איתנו קשר לפרטים נוספים.

סרטון על עיסוי רקמות עמוק